Повідомлення про помилку
- Warning: Illegal string offset 'field' в DatabaseCondition->__clone() (рядок 1895 із /home/svitagro.com/public_html/includes/database/query.inc).
- Warning: Illegal string offset 'field' в DatabaseCondition->__clone() (рядок 1895 із /home/svitagro.com/public_html/includes/database/query.inc).
- Warning: Illegal string offset 'field' в DatabaseCondition->__clone() (рядок 1895 із /home/svitagro.com/public_html/includes/database/query.inc).
- Warning: Illegal string offset 'field' в DatabaseCondition->__clone() (рядок 1895 із /home/svitagro.com/public_html/includes/database/query.inc).
- Notice: Only variables should be passed by reference в _submenutree_block_extended_links() (рядок 668 із /home/svitagro.com/public_html/sites/all/modules/submenutree/submenutree.module).
- Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в menu_set_active_trail() (рядок 2344 із /home/svitagro.com/public_html/includes/menu.inc).
Аналітичні статті
Валовий збір насіння соняшнику в Україні в 2016 році складе 12,1 млн т, що більш ніж на 800 тис. т або на 8,4% перевищить минулорічний показник і стане рекордом за обсягом виробництва даної олійної в країні.
Про це повідомляє Ярослав Левицкий, аналітик аграрного ринку «ПроАгро».
«Наш новий прогноз виробництва соняшнику на 400 тис. т вище попереднього, озвученого в квітні. Дане збільшення пов'язане з підвищенням оцінки посівної і збиральної площ під олійною до 5,9 млн га при тому, що згідно з...
Міністерство сільського господарства США (USDA) опублікувало червневий звіт з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE), в якому загальний обсяг світового виробництва в наступному маркетинговому році прогнозується на рівні 2034 млн тонн, що на 8 млн тонн перевищує попередній прогноз і також перевищує показники виробництва попередніх рекордних років. Світовий врожай пшениці очікується на рівні 731 млн тонн. Врожай фуражних зернових в світі прогнозується на рівні 1,3...
У 2016/17 МР промислова переробка сої в Україні збільшиться до 1,3 млн тонн, що на 13% перевищить очікуваний показник у 2015/16 МР і більш ніж утричі результат 2010/11 МР.
Про це повідомила аналітик олійного ринку ІА «АПК-Інформ» Юлія Іваницька.
«Цей показник має тенденцію зростанняі в майбутньому сезоні стане рекордним», - підкреслила вона.
В цілому, за оцінкою експерта, в структурі розподілу української сої частка внутрішнього споживання становить у середньому 40%, а решта...
При прогнозі виробництва зерна в Україні, в першу чергу, слід оцінювати стан озимого клину, який становить у середньому за останні 10 сезонів 45% від загального виробництва зерна в країні. При цьому стан озимих культур після зимівлі обумовлює формування структури ярового клину і перспектив виробництва зерна в цілому. Згідно з даними агрометеорологов, в поточному сезоні склалися досить сприятливі умови для зимівлі озимих культур, внаслідок чого не спостерігається масової їх загибелі.
Результати...
Ринок зерна гречки знову зазнає цінові коливання, хиткість позицій переробників і сільгоспвиробників, які так відчайдушно намагаються стабілізувати ситуацію. Ряд змін, які вже відбулися в 2012/13 МГ, вніс свої корективи в роботу виробництва і визначив вектори подальшого розвитку ринку. При цьому єдиний фактор, який незмінно зберіг свій вплив на ціноутворення і попит на зерно гречки, - це ситуація на ринку готової продукції.
Прогнози та результати
Новий зерновий сезон-2012/13 починався з...
Минулого тижня біржовий ринок пшениці істотно ослаб. Котирування м'якої пшениці на Чиказькій біржі впали на 5,6% і закінчили тиждень на позначці 253 $/т, найближчий контракт європейської пшениці на Паризькій біржі знизився на 2,24% - до 306 $/т. Головним фактором зниження цін став квартальний звіт МСГ США щодо рівня запасів, який був опублікований 28 березня. Оператори ринку очікували, що запаси пшениці в Штатах складуть 1,17 млрд бушелів, але аналітики американського Мінсільгоспу оцінили їх в...
"Україна може нагодувати зерном і харчовими продуктами приблизно 1 мільярд людей. Але майбутнє вітчизняного АПК - це експорт готових продуктів харчування, а не тільки сировини. Потрібно заробляти, продаючи продукцію з більшою часткою доданої вартості (соняшникова олія, готові продукти з борошна, борошно, м'ясо, консервовані, заморожені та охолоджені продукти). Цей шлях можна і потрібно пройти підприємствам у всіх секторах економіки, якщо вони хочуть виграти світову конкуренцію", – Юрій Логуш,...
Наша країна стрімко розширює посівні площі під соєю: її активно купують за кордоном, а всередині країни зростають поголів'я птиці та свиней, яким потрібні соєві корми.
Півтора-два десятки років тому, коли стало ясно, що наша цивілізація відчуває білковий дефіцит, про сою заговорили як про рятівницю людства. Мовляв, ця бобова культура є дешевим постачальником білка, здатним замінити і м'ясо, і молочні продукти. І хоча соєвий сир тофу здавна входить в меню японців, китайців, корейців та інших...
Вартість посівної кампанії цього року Мінагропрод оцінив в 38,6 млрд. грн., з яких 7,7 млрд. грн. аграріям потрібно залучити в якості банківських кредитів.
У поточному році аграрії на посівну кампанію планують витратити близько 38,6 млрд. грн. Такі цифри днями озвучив голова Мінагропроду Микола Присяжнюк. Згідно з оцінками профільного відомства, нинішня посівна кампанія на 1,3 млрд. грн. дорожче, ніж у минулому році.
Допомогти аграріям у залученні коштів на посівну, на думку міністерства,...
Попередні дані за підсумками збиральної кампанії 2012 року в сукупності з результатами опитування сільгоспвиробників визначили підвищувальне коригування прогнозу валового збору кукурудзи.
Темпи імпорту насіння кукурудзи в Україну поки поступаються торішнім.
Активний експорт сорго з України призвів до підвищення прогнозу даного показника.
Темпи експорту пшеничного борошна в січні трохи знизилися, але все ще значно перевищують показник минулого року.
Зернові та зернобобові
Сумарний...
Правило № 1. Практичні дослідження.
Єдиний надійний спосіб дізнатися, які сорти будуть найбільш продуктивними в регіоні, - сіяти на дослідних ділянках велику кількість різних типів, як це свого часу робили аргентинські фермери, які сьогодні вирощують по 60 ц на круг. Експериментальний посів слід формувати за таким алгоритмом:
Вибрати сорти, які за характеристиками повинні бути найбільш продуктивними в тому регіоні.
Посіяти в широкому діапазоні строків. Для сої термін посіву - це один...
Професор, науковий керівник програми Master of Banking and Finance kmbs Євген Пенцак розповідає про основні стратегії і тактики управління ризиками у бізнесі і про те, як вони спрацьовують в агросекторі.
Дилема Монті Холла
Вибір стратегії при управлінні ризиками можна проілюструвати дилемою Монті Холла. Учасник телегри мав вибір: дотримуватися обраної стратегії або змінити її на протилежну. 90% людей вважають за краще не змінювати свій вибір, навіть отримавши нову інформацію. Але кожен день з...
Сучасні сорти та гібриди комбінують десятки різних ознак, які оцінюються на різних етапах селекційного процесу. З них вимогами сільськогосподарського виробництва визначається найбільш широке коло традиційно контрольованих ознак, що включають врожайність і її компоненти, а також терміни дозрівання, стійкість до розповсюджених хвороб і шкідників, адаптивність до стресів, до умов застосовуваної агротехніки і механізованому збиранні, придатність до тривалого зберігання. Впровадження нових...
До кінця січня 2013 зерновий ринок України прийшов в "робочий" стан, коли вже можна робити якісь висновки про поточну кон'юнктурі. Пшениця, без сумніву, була до Нового року і зараз залишається головною культурою, ньюсмейкером ринку, незважаючи на припинення її активного експорту на позначці 6 млн. тонн.
Джерелом такої "популярності" є попит з боку борошномельних підприємств на фоні все ще триваючих закупівель деякими експортерами та досить зважених продажів товаровиробниками.
В принципі, зараз...
Потенціал урожайності цукрових буряків лімітується, як правило, умовами вологозабезпечення. Для оптимального розкриття цього потенціалу весняні запаси доступної води в метровому шарі ґрунту повинні складати не менше 170-180 мм і під час вегетації буряка повинно випасти опадів в межах 340-350 мм (особливо це стосується кінця липня - початку серпня). Коли ж цього немає, доводиться використовувати різні агротехнічні та меліоративні заходи. Крім снігозатримання, в південно-східних районах...
Мінекономіки «спустило» азотним підприємствам план із забезпечення села добривами в січні-червні цього року. Згідно з документом, який опинився в розпорядженні «і», країну чекає нове добриво - аміак, і новий гравець ринку - «Єврохім». А ось про фіксовані ціни, якими любив балуватися уряд, мова поки не йде.
З 2010 р. держбюджет України не передбачає пільг хімпідприємствам, що виробляють добрива. З 2009 р. відмовлено в дотаціях на придбання поживних речовин і трудівникам села. У бюджеті 2013 ні...
Що спільного в українського сільського господарства і «Титаніка»
Одна з причин краху "Титаніка" - на борту не використовувалися біноклі для тих, хто дивиться вперед. У команди просто не було ключа від сейфа з оптикою. Ключ забрав один з помічників капітана, списаний на берег ще до відплиття.
Ця історія нагадує мені те, що відбувається зараз в українському аграрному секторі. За кілька років вітчизняний агробізнес з погано сфабрикованого човни перетворився на сучасний корабель - це факт.
Ми...
Потужний зовнішній фактор
За оцінками FАО (Продовольча і сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй), сьогодні близько 900 млн. населення світу недоїдає. До 2050 року чисельність світового населення досягне позначки 9,1 млрд., або збільшиться приблизно на 2,3 млрд. При цьому зростання відбудеться переважно в країнах, що розвиваються з прискореною урбанізацією, що призведе до зростання частки міського населення з поточних 50% до 70% у 2050 році. Також очікується зростання доходів...
У 2012 році кон'юнктура ринку мінеральних добрив в Україні кардинально не змінилася порівняно з 2011 роком. Селітра, як і раніше, залишається найпопулярнішим продуктом на внутрішньому ринку. При цьому українські аграрії продовжують збільшувати використання інших мінеральних добрив азотної групи, зокрема КАСу і карбаміду. Ринок складних добрив цьогоріч продовжує показувати позитивну динаміку споживання. Що стосується фосфоритних добрив, то споживання цієї продукції поточного року теж зросло на...
Принцип Парето в найбільш загальному вигляді формулюється як «20% зусиль дають 80% результату, інші 80% зусиль – лише 20% результату» може використовуватися як базова установка в аналізі чинників ефективності будь-якої діяльності і оптимізації її результатів.
Якщо дотримуватися цього принципу при аналізі результатів роботи провідних виробників сільгосптехніки на українському ринку енергонасичених тракторів потужністю 260 – 360 к.с., ми зможемо визначити ТОП моделі, реалізація яких дала...
Найважливіше завдання аграрного виробництва – забезпечення населення продовольством. Завдання чітке і зрозуміле, проте далеко не таке просте, яким видається на перший погляд.
Чисельність населення планети зростає. Якщо перший мільярд людство подолало на початку ХХ ст., то перше десятиліття ХХІ ст. відзначене взяттям семимільярдного рубежу. Лише за останні дванадцять років чисельність населення планети зросла більш ніж на мільярд людей.
Проте зростання чисельності населення супроводжувалось і...
Спеціалізація поширена в багатьох галузях господарства. Вона зазвичай більш ефективна, ніж спроба робити все самому. Однак наслідки спеціалізації для ведення сільського господарства ніхто не передбачав, і вони прийняли катастрофічні масштаби. Росли проблеми з бур'янами і шкідниками, якість грунту знижувалася з кожною обробкою (вона ставала все більш інтенсивною, у міру зростання потужності тракторів). Все це збільшило попит на технології, які повинні були «вирішити» ці проблеми. Це дало поштовх...
Два роки поспіль Україна б’є рекорди за обсягом врожаю кукурудзи. Але таким результатам ми зобов'язані швидше завдяки «кліматичній» нагоді, ніж економічному розрахунку. Крім того, інтерес аграріїв до «цариці полів» підстьобує непередбачувана аграрна політика щодо експорту зернових. Експерти ж вважають, що нарощувати площі під цією культурою необхідно через економічну доцільність.
Між тим, кукурудза міцно увійшла в раціон українців, і мало хто замислюється, що історичною батьківщиною смачних...
Промислове виробництво у вересні скоротилося на 7% р/р, перевершивши самі негативні очікування. Машинобудування і металургія - знову лідери падіння. Зростання хімічної галузі сповільнюється.
Інфляція у вересні склала 0.1% м/м, роздрібний товарообіг зріс у вересні на 16.0% р/р. Транспорт, будівництво і сільське господарство продовжували впевнено занурюватися в рецесію (-9.1%, -4.6% і -7% р/р, відповідно).
Ринковий курс гривні знизився на 3-4 коп. в жовтні, попит на долар зберігався...
Для більшості фахівців агропромислового комплексу нинішній 2012 виявився надзвичайно складним, в першу чергу щодо погодних умов, які супроводжували процес вирощування сільськогосподарських культур. Найбільший спад зернового виробництва спостерігався в степовому регіоні, характерною кліматичною особливістю якого є його посушливість. Вперше за останні 9 років ми стали свідками такої жорсткої комплексної дії негативних абіотичних (погодних) чинників. Тривала посуха в осінній період не дозволила...
Перша поствиборна реакція ринку відбулася, причому «пекарського» характеру. Середньостатистичний українець відреагував миттєвим обуренням на хвилю інформаційної атаки про те, що нібито ось-ось прийдешнє подорожчання хліба.
Втім, розмови про зростання вартості хлібобулочних виробів ведуться ще з липня, причому, з підтвердженням на практиці. У трьох регіонах - Хмельницькій, Харківській області та Криму - саме з середини літа вона і почала рости. Реакція населення зрозуміла - у нього на столі «...
Старт сезону для українського ринку проса не увінчався активними темпами торгово-закупівельної діяльності. Очікування сільгоспвиробників отримати врожайність зернової не нижче торішньої для багатьох стали недосяжною метою. У зв'язку з цим, зібравши «дорогоцінне» зерно, аграрії вирішили не поспішати з продажем нового врожаю. Зрозуміло, дана міра в досить короткі терміни знайшла своє відображення в цінах на зерно. Однак не будемо відразу розкривати всі карти і розглянемо основні ринкові...
Квотування експорту агропродукції в сучасній Україні має свою історію, і в різний час застосовувалося державою в якості інструменту для захисту внутрішнього ринку від різких стрибків цін внаслідок неврожаїв. Наприклад, між 2006 і 2008 рр.. обмеження на вивезення пшениці вводилися 5 разів. Так, у липні-жовтні 2007 р. діяла квота, яка становила всього 12 тис. т - по 3 тис. т для пшениці, ячменю, жита і кукурудзи, яка фактично вводила заборону на експорт зернових.
Із вступом України в 2008 р. у...
Ціни на м'ясо, і в першу чергу на свинину, повільно повзуть вгору, а до кінця року експерти очікують більш різкого "стрибка". Думки розходяться хіба що відносно того, наскільки істотним виявиться зростання: одні експерти прогнозують рекордні плюс 30%, інші ж називають цифру майже вдвічі менше - 15-20%.
Поки, працюючи на межі рентабельності, виробники ледве стримують ціни на свою продукцію, оскільки бояться невдоволення влади напередодні парламентських виборів.
Але в будь-якому випадку, вже...
Світові зернові ринки продовжують демонструвати максимуми, а аналітики - знижувати прогноз поставок зернових на основні торгові майданчики. Основна причина - посуха, яка завдала шкоди врожаям в найбільших країнах-виробниках. Крім того, щорічні «зернові» проблеми пов'язані із зростанням населення Землі, зниженням посівних площ під рапс і соняшник, що стало підсумками світової практики диверсифікації в енергетичній сфері. Лідери з експорту Сполучені Штати, Австралія і Росія у своїх оцінках...
Для учасників українського олійного ринку 2011/12 МР видався воістину сезоном рекордів! При цьому першими своїми досягненнями змогли порадувати операторів ринку сільгоспвиробники. Валові збори ріпаку в обсязі 1,4 млн. тонн, сої - 2,2 млн. тонн, соняшнику - 9,4 млн. тонн з'явилися безперечним підтвердженням того, що виробництво олійних в Україні має величезний, до кінця не розкритий, потенціал.
Тим не менш, фаворитом серед більшості аграріїв і раніше залишається соняшник. А якщо врахувати...
В останні роки Україні вдається не тільки повністю забезпечувати хлібом населення країни, але і щороку нарощувати обсяги зернового експорту.
Раніше його обмежував уряд. Але сьогодні він обіцяє більше не перешкоджати продажу зерна за кордон. За даними українських аналітиків, країна використовує тільки половину свого аграрного потенціалу. Іноземні експерти радять Києву прискорити реформування земельних відносин та впровадження передових сільськогосподарських технологій.
Кон'юнктура зобов'язує...
Вересень 2012: основні тренди місяця
ВВП у другому кварталі виріс на 3% р/р завдяки високому внутрішньому споживанню і зростанню запасів. ВВП третього кварталу, швидше за все, покаже негативну динаміку через подальше скорочення зовнішнього попиту і гірший врожай.
Промислове виробництво в серпні впало на рекордних у цьому році 4.7% р/р через скорочення металургії та машинобудування. Ціни на сталь на зовнішніх ринках знову знижуються (5% м/м у вересні).
У серпні зберігалася дефляція (-0,...
На зернових ринках України та Росії в останні роки спостерігається зростання виробництва основних зернових культур. Такий позитивне зрушення в агропромисловому секторі цих країн привів до загострення ряду інфраструктурних проблем, що не дозволяють в повній мірі реалізувати зрослий експортний потенціал. Одним із проблемних сегментів стала система зберігання зерна, про основні характеристики якої і піде мова в цьому матеріалі.
Система зберігання зерна в Україні
На сьогоднішній день система...
Україна має можливість увійти в число лідерів світової економіки в найближчі 10 років. Про це заявив міністр економічного розвитку та торгівлі Петро Порошенко на 9-й Ялтинській щорічній зустрічі YES. За його словами, ця можливість пов’язана з розвитком українського агросектору. На думку Порошенка, в найближчому десятилітті економічне лідерство перейде від країн «нафти та газу» до «країн зерна і води» — тобто до країн, які мають великі продовольчі ресурси.
Разом з тим, як зауважив міністр, все...
Нинішнього незвичного весняно-літнього сезону, на жаль, справджується передбачення щодо підвищення температури повітря у весняні та літні місяці в Україні. Розпочалося воно недавно (десь з 2000 року), однак якою мірою це важливо, а часом і небезпечно для сільськогосподарського виробництва, свідчить поточний рік.
Кількість стихійних та аномальних погодних явищ за півроку в Україні вже перевищила кількість цих явищ за весь минулий рік. Найбільш незвичним виявилося цьогорічне літо, адже...
В Україні завершилося збирання ранніх зернових, зернобобових та олійних культур, але триває збирання соняшника та кукурудзи. Рівень урожайності та валові збори сільськогосподарської продукції на частині території поступаються торішнім показникам, як мінімум, на 15-20%. Найбільший спад виробництва спостерігається в степовому регіоні, характерною кліматичної особливістю якого є його посушливість. Вона обумовлюється недостатньою кількістю опадів, нерівномірним їх розподілом протягом вегетації,...
Парламент України має намір ввести аграрні розписки, які дозволять сільгоспвиробникам залучати матеріально-технічні і фінансові ресурси під заставу майбутнього врожаю або сільгосптварин.
За законопроект № 9610 у четвер проголосували 243 народних депутата.
Як повідомлялося, авторами законопроекту є народні депутати Григорій Калетник (Партія регіонів) і Сергій Терещук (Народна партія).
Згідно з пояснювальною запискою, документ розділяє аграрні розписки на два види: товарні та фінансові. Товарні...
Підходить до кінця воістину гарячий літній сезон. Аграрії закінчили збирання ранніх зернових і зернобобових. У самому розпалі збиральна кампанія пізніх культур. Учасники ринку активно будують плани роботи на найближчу перспективу, а фахівці ІА «АПК-Інформ» продовжують пильно стежити за подіями на українському ринку зернових та олійних. І якщо в попередніх матеріалах експерти агентства приділили увагу тому, як почався сезон на ринку стратегічно важливих культур (пшениця, ячмінь) в Україні, то...
Через аномально холодну зиму і рекордно спекотного літа цього року фермери не дорахуються майже 40 млрд. грн. Це рівноцінно чотирьом річним бюджетам вітчизняного аграрного комплексу. У результаті восени ціни на продовольство злетять. Чиновники обіцяють утримати вартість лише стратегічних продуктів. Експерти кажуть, що продовольча криза - загальносвітова тенденція, тому уникнути осіннього підвищення цін неможливо. Питання лише в тому, коли воно відбудеться: в жовтні або листопаді, пишуть "...
"Під завісу" прибирання різко зросли показники врожайності пшениці, які декларує Мінагро. Урожайність в деяких регіонах перевищує минулорічну на 40-73% (!), Незважаючи на те що погодні умови були куди менш сприятливими
Вкрай несприятливі погодні умови, що спостерігаються в цьому році в Україні в Степовій зоні і на частині території Лісостепової зони, призвели до різкого падіння врожайності і відповідно валового збору ранніх зернових культур в цих регіонах. Цілком закономірно, що з ходом...
Застаріла сільськогосподарська техніка тепер стала в один ряд з такими погрозами врожаю, як посуха, затоплення, брак коштів, проблеми з елеваторами, негативні зміни в законодавстві і тому подібне... Через поржавілі, морально і фізично зношені комбайни щорічно країна втрачає близько 6 млн. тонн зерна, тобто майже 10% зібраного врожаю. З цієї ж причини приблизно на 10-15% зростає собівартість продукції.
Цього року з початком збиральної кампанії знову заговорили про відсутність високоякісної...
Підсумки коротко: Ескалація боргової кризи Єврозони, рецесія основних європейських та уповільнення економік, що розвиваються (Китай, Японія та ін.) в поєднанні з фактичною закритістю зовнішніх ринків капіталу на тлі пікових виплат за зовнішніми боргами і відсутності альтернативних ринків збуту для української продукції, - це ті реалії, з якими довелося зіткнутися Україна у першому півріччі 2012 року. Відновлення співпраці з МВФ та отримання знижки на вартість російського газу - два ключових...
В Україні станом на 20 липня ранні зернові та зернобобові культури зібрано на 7,18 млн. га площ, що становить 72% від прогнозу. За даними Мінагпропрода, зібрано майже 16 млн. тонн зерна, середній показник врожайності по країні – 22,2 ц/га.
Минулого року результат прибирання на цю дату був на 3 млн. вище (19,33 млн. тонн при середній урожайності 28,9 ц/га).
Відзначимо, що навіть на кінець липня, тобто в другій половині збиральної кампанії, в країні відсутня єдина думка щодо майбутнього врожаю...
У 2007-2008 роках число голодуючих у світі перевищувало 1 млрд. осіб. Відповідно, цього року мова може йти про більш серйозну катастрофу. Ряд аналітиків вважають, що лише високі запаси рису та пшениці можуть згладити ситуацію.
Світ чекає нестача їжі...
Цього року всьому світу загрожує нова продовольча криза. "Найбільш посушливе літо в США за 50 років і несприятливі погодні умови в інших країнах вже підвели ціни на багато видів сільгосппродукції до рекордних позначок!" – З таким повідомленням...
У 2012/2013 маркетинговому році, що стартував 1 липня, Україна зможе надолужити упущені можливості минулого сезону. Незважаючи на те, що урожай зерна в 2012-му буде середнім, країна зможе поставити на світові ринки максимальний обсяг сільгосппродукції.
Рекордний експорт в 26 млн. тонн, який прогнозувався в минулому сезоні, виявився відстроченим на поточний маркетинговий рік. Незважаючи на те що врожай зерна-2012 буде в кращому разі на середньостатистичному рівні, Україна зможе поставити на...